Водолазні шоломи Kirby Morgan Super Lite

Шоломи SuperLite 17А/В/К/C, 27A/B призначені для професійного використання. Шоломи є розвитком конструкції повнолицьових масок. Дихання в шоломі здійснюється через легеневий автомат, що значно зменшує витрату повітря і шум в шоломі і, у свою чергу, покращує якість зв'язку. Багато тисяч годинників, проведених водолазами під водою, довели надійність, комфортність і безпеку застосування описуваних шоломів.

Шолом складається з двох частин: шийного кільця і власне шолома. Водолаз надіває шийне кільце з шийним обтюратором, а потім, надівши шолом, стикує їх між собою. Зручна замочна система не лише забезпечує герметичність і фіксує передню частину, але і запобігає випадковому відстібанню шолома від шийного кільця. Шолом повністю захищає голову, швидко надівається і знімається. Система подання газу має конфігурацію, при якій шланги можуть під'єднуватися до шолома як спереду, так і через плече водолаза.

Водолазний шолом SuperLite 17B відрізняється від SuperLite 17А конструкцією блоку вентилів. У SuperLite 17В підключення шлангів основного і резервного подання збоку над плечем водолаза, у SuperLite 17А шланг основного подання підключається спереду. Наявність на блоці вентилів у SuperLite 17B різьбового гнізда підключення шланга піддування гідрокомбінезонів сухого типу.

Водолазний шолом SuperLite 27 є одним з найменших за об'ємом водолазних шоломів, розроблених Diving System International. Відрізняється особливим облаштуванням замку кріплення шолома до шийного кільця. Водолаз має можливість регулювати положення опори підборіддя, шийного ущільнення і підшоломника, що забезпечує комфортне і щільне прилягання шолома до голови. Шлемо оборудовани легеневим автоматом SuperFlow 350. Клапан продування шолома має чохол з виведенням газу в дефлектор. Конструкція блоку вентилів така ж, як у SuperLite17B.

Водолазний шолом SuperFlow складається з розробленого фірмою DIVEX збалансованого регулятора SuperFlow 501, розміщеного на шоломах SuperLite 17 і 27. Цей регулятор має поліпшені робочі характеристики. Тоді як більшість регуляторів працюють задовільно при легеневій вентиляції приблизно 22,5 л на хвилину (номінальне середнє значення) і на відносно малих глибинах, цей регулятор працює при легеневій вентиляції 62,5 л в хвилину на великих глибинах.


Серія регуляторів 501 допомагає здолати наступні основні проблеми:

1. Низький тиск в шлангу подання.
2. Коливання тиску в шлангу подання повітря.
3. Збільшення опору диханню на глибині.

 
Основні елементи конструкції

(на прикладі шолома SuperLite 27B):
1. Вентиль обдування скла і видалення води з шолома.
2. Вентиль резервного подання.
3. Неповоротний клапан. Запобігає падінню тиску повітря в шоломі у разі ушкодження або "передавлення" шланга основного подання подання.
4. Різьбове гніздо для приєднання шланга піддування гідрокомбінезона і т.д.
5. Шийне кільце. Закріплює шолом на голові водолаза, запобігаючи його випадковому зняттю.
6. Гермороз'єм для підключення засобів зв'язку.
7. Оглядовий ілюмінатор з високоміцного полікарбонату.
8. Ротоносова маска. Забезпечує низьку концентрацію СО2 в шоломі.
9. Носовий блок /зажим/. Служить для вирівнювання тиску в середньому вусі.
10. Дихальний автомат (по вибору)
11. Дефлектор відведення газу, що видихається, від оглядового ілюмінатора.
12. Замок для фіксації шийного затиску.
 
kirbi morgan