Legend Clacia

У 2006 році фірма AQUA LUNG відновила модельний ряд вироблюваних регуляторів. До добре знайомим і таким, що відмінно зарекомендував себе при зануреннях в холодній воді регуляторам додалося декілька моделей регуляторів, спеціально розроблених для занурень в холодній воді

legend_glacia

Як відомо, згідно із законом Гей-Люссака, в точці адіабатичного розширення газу (розширення газу в результаті перепаду з більшого тиску на менший) відбувається різке падіння температури. Так, якщо водолаз знаходиться у воді з температурою +24oС, а початковий тиск у балонах його дихального апарату складає 200 кгс/см3, температура повітря на виході редуктора падає на 25oС, тобто майже до -1oС. У легеневому автоматі на виході повітря з клапана (у "точці холоду") температура повітря може знизиться до - 30°С. Повітря, що видихається водолазом насичений вологою, яка конденсується в точці кріплення важеля до штока клапана і може перетворитися на лід і викликати заклинювання важеля. Це, у свою чергу, може привести до постійного подання повітря з легеневого автомата. Для запобігання обмерзанню і для підвищення температури повітря водолаза, що йде на вдих, регулятор обладнаний спеціальними теплообмінниками, які знаходяться на редукторі, шлангу і легеневому автоматі. У теплообмінниках відбувається підвищення температури повітря за рахунок теплообміну з довкіллям.

Редуктор LEGEND

Редуктор LEGEND є мембранним, надзбалансованим, що забезпечує виключно легке дихання незалежно від глибини занурення. leg glas1 Надзбалансованість досягається наступним: редуктор обладнаний сухою камерою, ізольованою від зовнішнього світу силіконовою мембраною; діаметр цієї мембрани трохи більше, ніж у попередніх моделей при однаковому діаметрі основної мембрани редуктора. При збільшенні зовнішнього тиску, в результаті різниці площ двох мембран, тиск в камері редуктора зі збільшенням глибини зростає на велику величину, тобто настановний тиск регулятора LEGEND збільшується з глибиною. В результаті збільшення настановного тиску на глибині повітря швидше проходить по каналах, що компенсує його збільшену щільність. Тому водолаз дихає однаково легко, як на поверхні, так і на глибині.

Глибина, м

Тиск (СД)
редуктора LEGEND, бар

Тиск (СД)
редуктора TITAN, бар

0

9,4

9,2

10

10,6

10,2

20

12

11,2

30

13,3

12,2

40

14,8

13,2

50

16,2

14,2

 

legend glac2

Крім того, суха камера редуктора забезпечує захист від обмерзання і ізолює внутрішній механізм від води, сторонніх часток і зовнішніх дій. Редуктор обладнаний автоматичним замочним пристроєм - ACD, яке призначене для захисту редуктора від проникнення води, а також сторонніх часток і бруду. Ця система автоматично закриває вхід редуктора з боку подання повітря від балона, ізолюючи внутрішні частини редуктора від зовнішнього середовища, як тільки регулятор від'єднується від вентиля балона.

 

Автоматичний замочний пристрій ACD

Коннектор DIN відкритий

Регулятор від'єднаний

Коннектор DIN закритий

Регулятор приєднаний

 

Важливою перевагою редуктора LEGEND (також як і усіх інших мембранних редукторів AQUA LUNG) є наявність системи Air Turbo. Під мембраною в корпусі редуктора є додатковий отвір, що веде в камеру редуктора. При розрядці повітря в камері редуктора при вдиху з легеневого автомата, відбувається додаткове інжектування через канал системи Air Turbo. В результаті, мембрана швидше реагує на вдих, а також забезпечує стабільніше подання повітря упродовж усієї фази вдиху.


Легеневий автомат GLACIA

На відміну від попередньої моделі новий легеневий автомат GLACIA має збалансовану конструкцію, що забезпечує постійну легкість вдиху незалежно від тиску повітря у балоні. Регульована заслонка Вентури з ергономічним управлінням зменшує вірогідність постійного подання (залипання мембрани легеневого автомата при натисненні на кнопку примусового подання) на поверхні і забезпечує максимальну продуктивність на глибині. Металева кришка легеневого автомата має кнопку примусового подання з обмеженням потоку повітря для виключення обмерзання.