Легеневий автомат

Легеневий автомат застосовується для подання повітря в повнолицьову маску і для включення додаткового безперервного подання кисню з балона при нестачі повітря користувачеві.
У дихальних апаратах із стислим повітрям виробництва ВАТ "КАМПО" застосовуються наступні типи легеневих автоматів:

 
Легеневий автомат АП «Дельта»
d
Перший російський легеневий автомат з механізмом сервоприводу, який дозволяє не лише мінімізувати розміри легеневого автомата, але і звести силу тертя практично до нуля, що виключає внутрішні механічні ушкодження під час роботи механізму. Завдяки малим механізмам легеневий автомат не створює перешкод при повороті і нахилі голови під час використання апарату усередині костюма. У конструкції передбачені два варіанти роботи байпаса "постійний", включається фіксованим поворотом маховичка і "періодичний", включається при натисненні і утриманні рукою центральної кнопки легеневого автомата.

Розташування і розміри важеля відключення надмірного тиску дозволяють легко вимкнути легеневий автомат рукою в пожежній рукавичці або рукавиці. Збірка / розбирання легеневого автомата не представляє трудності для користувача, здійснюється без застосування спеціальних інструментів. Використовується в дихальних апаратах: АП "Омега", АП "Омега-С", АП «Омега»-Север, ДША «Вектор», у саморятівниках АДА-Про.

Легеневий автомат АП-98-7К

 
Мініатюрний легеневий автомат АП-98-7К виконаний з високоміцної пластмаси, має "байпас"f (пристрої примусового подання повітря через легеневий автомат) і кнопку виключення/включення надмірного тиску. Легеневий автомат кріпиться до панорамної маски збоку або спереду (залежно від типу маски) за допомогою сполучного вузла байонетного типу і фіксатора. Подібне з'єднання не створює перешкод при повороті і нахилі голови, що особливо важливо при використанні дихального апарату усередині костюма хімічного захисту або тепловідбивного костюма. "Байпас" включається/вимикається фіксовано поворотом маховичка на корпусі легеневого автомата, що дозволяє тримати руки вільними, оскільки немає необхідності утримувати маховичок у включеному положенні.

Легеневий автомат АП-98-7К використовується з масками, що входять до складу наступних дихальних апаратів із стислим повітрям :

- АП "Омега"
- АП "Омега-С"
- АП-98-7К
- ДША "Вектор"
- і в саморятівниках із стислим повітрям - АДА-Про
 

Легеневий автомат АП-2000

f

Легеневий автомат АП-2000 відрізняється гранично простою конструкцією, виконаний з сучасних удароміцних і вогнетривких матеріалів і має додатковий захист у вигляді гумового кожуха, що захищає пристрій від ушкоджень. Легеневий автомат оснащений "байпасом" і кнопкою включення/відключення легеневого автомата. Легеневий автомат АП-2000 кріпиться до маски за допомогою гайки з різьбленням, яке соотвествует російським і європейським стандартам.

Легеневий автомат АП-2000 використовується з наступними дихальними апаратами із стислим повітрям:


- АП "Омега"
- АП "Омега-С"
- АП "Омега-Север"
- АП-96М
- ДША "Вектор" і в саморятівниках із стислим повітрям – АДА-Про