Рятувальні пристрої

Рятувальні пристрої, якими можуть комплектуватися дихальні апарати АП "Омега", АП "Омега-С", АП "Омега-Север", АП-98-7К:

 Шолом-маска ШМП з легеневим автоматом "Капюшон"

 

Відмінність ШМП від капюшона полягає в тому, що ШМП забезпечена легеневим автоматом без надмірного тиску з кнопкою включення примусового подання потужного потоку повітря, яке можна використати для вентиляції легенів потерпілого. ШМП можна підключити до воздуховодной системи апарату заздалегідь, не турбуючись про витік повітря, оскільки легеневий автомат включається тільки при надітій масці і диханні потерпілого.
Капюшон не обладнаний легеневим автоматом, але при підключенні до воздуховодной системи апарату здійснюється постійне подання повітря з витратою не менше 30 л/хв.
Який тип рятувального пристрою використати вирішує безпосередньо замовник виходячи з конкретних завдань при здійсненні рятувальних операцій.
Капюшон компактний і зручний при носінні, але не має функції додаткового подання повітря і не може бути підключений до воздуховодной системи апарату заздалегідь, оскільки в цьому випадку відбуватиметься невиправдана втрата повітря.