Повнолицьова маска AGA (МК II)

Каталог завантажити

Відпрацьована конструкція повнолицьової маски AGA (MKII) фірми Interspiro дозволяють вважати її однієї з найзручніших для водолазних занурень. Маска AGA (MKII), без сумніву, є найпопулярнішою і найбільш поширеною серед як професіоналів, так і любителів підводного плавання у всьому світі.
 
Кріплення маски до особи здійснюється за допомогою наголівника з п'ятьма ременями. Рама маски забезпечена широкою і м'якою кромкою ущільнювача обтюратором, який забезпечує комфортне прилягання практично до будь-якого типу особи і слідує егоформе, не вимагаючи сильного натягнення ременів наголівника. "Мертвий" об'єм маски зведений до мінімуму за рахунок використання внутрішньої напівмаски. У напівмасці встановлені клапани для вдиху і видиху, які з'єднуються з відповідними каналами в легеневому автоматі. Ці канали розділені, що виключає перемішування вдихуваного повітря, що видихається. При вдиху повітря з легеневого автомата спочатку поступає вгору по каналу через неповоротний клапан в лівій половині напівмаски в подмасочное простір за ілюмінатором. Потім повітря поступає через неповоротний клапан по каналу в правій стороні внутрішньої напівмаски безпосередньо на вдих. Постійна циркуляція повітря в подмасочном просторі запобігає запітнінню ілюмінатора. На лицьовій стороні маски є відсік для розміщення мікрофону гарнітури зв'язку водолаза. Розміщення мікрофону прямо навпроти рота у поєднанні з мінімальним повітряним об'ємом внутрішньої напівмаски забезпечує передачу ясної, розбірливої мови водолаза.
Телефони, як правило, кріпляться до ременів наголівника. Ілюмінатор виконаний плоским, з матованими бічними сторонами щоб уникнути оптичних перешкод, які можуть бути дуже дратівливими. Підмасочне простір зведений до мінімуму, що зменшує плавучість маски у воді. Легеневий автомат має збалансовану конструкцію. Опір вдохувыдоху дуже низький, чим забезпечується легкість дихання. Збалансована конструкція легеневого автомата робить можливим низький опір диханню незалежно від коливань тиску в шлангу поданню повітря, які можуть виникнути, наприклад, при зануренні в шланговому варіанті.

Маска AGA (MKII) випускається в двох виконаннях: звичайна і з підпором в подмасочному просторі. В масці з підпором незалежно від витрати повітря на дихання в підмасочному просторі підтримується деякий надмірний тиск - підпір, приблизно на 200 МПа (20 мм вод.ст.) вище за тиск довкілля. Цей надмірний тиск встановлюється автоматично при першому вдиху. Якщо вода все ж проникне в маску, то її можна видалити за допомогою осушувальної кнопки на дихальному автоматі. В якості додаткового оснащення пропонуються спеціальні кронштейни для кріплення світильників СП11 вітчизняного виробництва.
 
Кріплення світильника на маску
 
 
Технічні характеристики маски AGA (МК II)
 

• Вага - 1,1 кг;
• Рама - високоміцний нейлон;
• Обтюратор - натуральна гума або силікон;
• Металеві елементи - нержавіюча сталь, хромована латунь;
• Оголів'я (підвісна система) - натуральна гума або силікон;
• Тиск підпору в шлангу - 6-10 кгс/см2.