Водолазна станція швидкого розгортання

Водолазні станції швидкого розгортання (ВСШР) є новим і оригінальним рішенням у вітчизняній водолазній практиці. Станції призначені для екстреного розгортання водолазного поста при виконанні аварійно - рятувальних робіт на глибині до 20 м. Окрім цього, ВСШР можуть використовуватися як мобільна водолазна станція для виконання пошукових і обслідницьких робіт на глибині до 60 м при використанні додаткових джерел повітря. Станції розміщуються в міцних і легких алюмінієвих ящиках. Ящики укріплені ребрами жорсткості і забезпечені зручними і міцними ручками.


Водолазна станція ВСШР - 1

vsbr1 У цій моделі як основне джерело повітря використовується 15-літровий балон з V -образним вентилем, жорстко закріпленим в ящику. За допомогою гнучкого шланга високого тиску балон сполучений з одним з входів високого тиску пульта подання повітря ППВ-1В. На шлангу встановлений клапан скидання тиску, що дозволяє легко від'єднати його від балона. Другий вхід високого тиску пульта подання повітря сполучений з другим шлангом високого тиску, який є резервним і може бути приєднаний до іншого балона, наприклад 40-літрового транспортного, за допомогою перехідників, що входять в комплект.
Двокомпонентний кабель - шлангова зв'язка завдовжки 40 м одним кінцем приєднана до виходу пульта подання повітря і портативної телефонної станції D 8601, іншим - до повнолицьової маски AGA(MKII).

Як резервне джерело повітря використовується 6-літровий балон з регулятором TITAN - XLC і дистанційним блоком для перемикання на дихання від резервного балона.
Резервний балон оснащений підвісною системою СПІРОПАК.
Водолазна станція ВСШР - 2
vsbr2 На відміну від ВСШР-1 в цій моделі як основні джерела повітря використовуються два 15-літрові балони з V - образними вентілями, які сполучені з пультом подання
воздуха ППВ-1В.
Двокомпонентний кабель - шлангова зв'язка завдовжки 60 м одним кінцем приєднана до виходу пульта подання повітря і портативної телефонної станції D 8601, іншим - до повнолицьової маски EXO-26.

Як резервне джерело повітря використовується апарат ШАП-2000.Таким чином, ВСШР-1 і ВСШР-2 є повними мобільними комплектами (за винятком гідрокомбінезона) водолазного спорядження і засобів забезпечення водолазних спусків, що знаходяться в постійній негайній готовності. На вимогу замовника можливе виготовлення водолазних станцій швидкого розгортання у будь-якій комплектації і в ящиках будь-яких габаритів.

Технічні характеристики

 

ВСШР-1

ВСШР-2

Розрахункова глибина виконання робіт, м

20

40

Час виконання робіт середньої тяжкості на розрахунковій глибині з штатним запасом повітря, хв

35

30

Робочий діапазон температур, °C

-20 ... +40

-20 ... +40

Габаритні розміри, мм

800x600x600

1200x600x540

Вага, кг

52

120

Водолазна станція ВСШР - 3

vsbr3 Водолазна станція швидкого розгортання ВСШР-3 призначена для зберігання, транспортування і подання стислого повітря для забезпечення дихання водолаза при виконанні робіт на глибині до 60 м.

Станція забезпечує:

- водолазний спуск і роботу одного водолаза в шланговому спорядженні з витратою повітря до 90 л/хв на глибину до 60 метрів впродовж 15 хвилин;
- проведення декомпресії одного водолаза у воді.
Станція у базовому варіанті комплектації складається з транспортного візка, балона об'ємом 100 літрів, пульта управління і двокомпонентного кабеля - шланговою зв'язкою (КШС).

Технічні характеристики

Максимальна глибина виконання робіт, м

60

Робочий діапазон температур, °С

від мінус 20 до 40

Габаритні розміри, мм

2200х600х650

Маса з повністю зарядженим балоном і без КШС, кг

120

На вимогу замовника станція може поставлятися:

- без кабель - шлангової зв'язки;
- з кабель шланговою зв'язкою завдовжки від 40 до 100 м;
- з пультом управління, виготовленим відповідно до вимог замовника;
- з телефонною станцією.
Станція через перехідник з шлангом дозволяє підключати пульти управління серії ППВ і здійснювати зарядку малолітражних балонів методом перепускання.