АВМ-12К

Апарат легко-дихальний АВМ-12 призначений для забезпечення життєдіяльності водолаза при виконанні ним робіт під водою. Апарат працює по відкритій системі дихання (вдих з апарату, видих у воду). Апарат АВМ-12 можливо використати як в автономному, так і в шланговому варіанті (із застосуванням дистанційного блоку).

avm12k Апарат легко-дихальний АВМ-12-К призначений для забезпечення дихання водолаза при виконанні ним підводно-технічних, аварійно-рятувальних і інших видів водолазних робіт. Апарат працює по відкритій системі дихання (вдих з апарату, видих у воду). Апарат АВМ-12-К можна використати як в автономному, так і в шланговому варіанті (із застосуванням дистанційного блоку). Конструкція апарату АВМ-12-К розроблена з урахуванням досвіду експлуатації вітчизняних апаратів АВМ-1М, АВМ-3 і АВМ-5, а також ряду подібних зарубіжних апаратів:

• Встановлений новий мембранний редуктор збалансованого типу ВР-12, що має 4 різьбові гнізда низького тиску, 2 різьбові гнізда високого тиску, стійкий до обмерзання і дії агресивних середовищ, що у тому числі містять нафтопродукти;
• Спрощена конструкція блоку балонів. Блок балонів апарату змонтований на пластиковій панелі анатомічної форми з підвісною системою SPIROPACK, що забезпечує кріплення як одного, так і двох балонів. Конструкція підвісної системи дозволяє водолазові відрегулювати довжину ременів, не прибігаючи до сторонньої допомоги.
• Є можливість використання апарату з жилетами - компенсаторами плавучості будь-якій конструкції.
• Приєднувальний роз'єм для редуктора має різьблення міжнародного стандарту DIN 5/8 ", що дозволяє використати будь-які імпортні редуктори.
• Застосування дистанційного блоку дозволило зберігати в апараті повний запас повітря при диханні по шлангу з поверхні.
• Використана проста і надійна конструкція клапана резервного подання. Як тяга резерву використовується металева спиця.
• Збільшений запас резервного повітря.
 

Основними перевагами апарату АВМ-12-К в результаті сталі простота конструкції, великий ресурс, надійність і безпека в експлуатації, у тому числі в умовах низьких температур води і повітря, а також в забруднених середовищах, простота технічного обслуговування.
Базова комплектація апарату АВМ-12-К включає: блок балонів з арматурою БА-1, підвісну систему, редуктор ВР-12, легеневий автомат з різьбовим штуцером для приєднання до гідрокомбінезонів типу УГК, комплект запасних частин, технічну документацію на апарат і на комплектуючі вироби апарату і дерев'яний ящик укладання.
Додатково апарат АВМ-12-К може комплектуватися: легеневим автоматом із загубником, дистанційним блоком з шлангом, шлангом (коротким) для під'єднування вітчизняних водолазних шлангів до дистанційного блоку, шлангом з манометром ВД, комплектом ЗИП, куди входить пристосування Пр-649 для виміру тиску повітря у балонах, пристосування Пр-636 для контролю настановного тиску на виході з редуктора, пристосування Пр-639 для перевірки запобіжного клапана редуктора, пробка для однобаллоного варіанту, перехідник для зарядки балонів від вітчизняних компресорів і комплект інструментів.
 

 Технічні характеристики

 

Робочий тиск повітря у балонах, кгс/см2

200

Об'єм балона, л

2 х 6

Робоча глибина занурення, м

до 60

Настановний тиск редуктора, кгс/см2

10

Тиск повітря у балонах для включення резервного запасу повітря, кгс/см2

25 - 50

Маса апарату з підвісною системою і комплектом регулятора, кг:

- двохбалоний варіант
- однобалоний варіант

25
18

Габаритні розміри, мм

720 х 300 х 200