Повнолицьова маска ВМ-6

Маска водолазна ВМ-6 призначена для захисту органів дихання і зору водолаза від дії довкілля при виконанні ним підводно-технічних, аварійно-рятувальних і інших видів водолазних робіт.

Опис

Маска випускається в комплектації з легеневим автоматом і призначена для використання у складі легководолазного спорядження, з апаратами АВМ-5, АВМ-12К (далі по тексту - АВМ) і гідрокомбінезоном з відкритою лицьовою частиною або без гідрокомбінезона. Кріплення маски до особи здійснюється за допомогою наголівника з п'ятьма ременями. Рама маски забезпечена широкою і м'якою кромкою ущільнювача - обтюратором, який забезпечує комфортне прилягання практично до будь-якого типу особи і наслідує його форму, не вимагаючи сильного натягнення ременів наголівника. "Мертвий" об'єм маски зведений до мінімуму за рахунок використання внутрішньої напівмаски. У підлозі масці встановлені клапани для вдиху і видиху, які з'єднуються з відповідними каналами в легеневому автоматі. Ці канали розділені, що виключає перемішування вдихуваного повітря, що видихається. При вдиху повітря з легеневого автомата спочатку поступає вгору по каналу через неповоротний клапан в лівій половині напівмаски в підмасочне простір за ілюмінатором. Потім повітря поступає через неповоротний клапан по каналу в правій стороні внутрішньої напівмаски безпосередньо на вдих.

Постійна циркуляція повітря в підмасочному просторі запобігає запітнінню ілюмінатора.

Легеневий автомат має збалансовану конструкцію. Опір вдиху - видиху низьке, чим забезпечується легкість дихання. Збалансована конструкція легеневого автомата робить можливим низький опір диханню незалежно від коливань тиску в шлангу подання повітря, які можуть виникнути, наприклад, при зануренні в шланговому варіанті. Легеневий автомат забезпечує регулювання опору диханню - від максимального до режиму постійного подання. В якості додаткового оснащення, пропонуються спеціальні кронштейни для кріплення світильників, відеокамер вітчизняного і імпортного виробництва.

У бічній стінці оглядового скла маски (виконання 1) є отвір для установки гарнітури зв'язку.

Гарнітура зв'язку складається з телефону і мікрофону. Для з'єднання з кабелем зв'язку маска має герметичний електророз'єм. Телефон розміщений в жорсткому корпусі, який кріпиться до бічної стінки оглядового скла за допомогою гайки на гнучкій арматурі що дозволяє швидко і зручно підганяти під індивідуальний розмір голови. Розміщення мікрофону прямо на напівмасці навпроти рота у поєднанні з мінімальним повітряним об'ємом внутрішньої напівмаски забезпечує хорошу розбірливість мови водолаза.

Як телефон використовуються гучномовці YDB - 36-13A або 0.5ГДМ-1, а в якості мікрофону - мікрофон динамічний малогабаритний МЕ-16.

При замовленні маски ВМ-6 без гарнітури зв'язку в отворах бічної стінки оглядового скла і напівмаски встановлюються відповідно:

заглушка 9В8.656.856;

заглушка 9В8.937.382.

 
СВУ-5 СВУ-5