Кабель-шлангові зв'язки FIBRON

Кабель - шлангові зв'язки (КШС) призначені для подання повітря і дихальних газових сумішей (ДГС) водолазові для дихання з поверхні або з водолазного дзвону, виміру глибини, на якій знаходиться водолаз, забезпечення телефонного зв'язку з ним, передачі телевізійного сигналу, а також подання електроживлення для різних підводних приладів.
Фірма CORTLAND FIBRON BX робить різноманітні види КШС для всіляких умов занурень і застосування.

Компоненти КШС спеціально скручені на заводі-виготівнику для отримання гнучкої композитної конструкції, що рівномірно розподіляє подовжнє навантаження на усі компоненти. Основними компонентами КШС є рукави для подання повітря/ДГС, гарячої води і виміру глибини.

Фірмою CORTLAND FIBRON BX випускаються рукави трьох типів (серій).

Серія FIBROLINE використовує рукави типу FBL.

Тришарова конструкція рукавів (внутрішній шар з еластичного термопластика, зміцнююче обплетення з поліестеру, зовнішній захисний шар з термопластика) забезпечує гнучкість рукавів і полегшує їх очищення від забруднень. Рукави FIBROLINE найбільш підходять для подання повітря і ДГС з водолазного судна, коли витравлення за борт і вибірка рукавів на борт здійснюються вручну без використання лебідок.

Нова серія FIBROLITE використовує рукави типу FLT, які відрізняються від рукавів серії FIBROLINE меншим зовнішнім діаметром, вагою, підвищеною гнучкістю і дещо меншим робочим тиском.
Рукави серії FIBROLITE ідеальні для подання повітря і ДГС в шланговому варіанті універсального водолазного спорядження, в мобільних водолазних станціях, тобто там, де вага і габарити мають істотне значення.

Серія FIBROFLEX використовує рукави типу FDH.

Тришарова конструкція рукавів (внутрішній шар з еластичного термопластика, особливо міцне обплетення з поліестеру, зовнішнє захисне обплетення з поліестеру) забезпечує підвищену міцність рукавів на стирання і до вигинів і має мале відносне подовження (0.5%), що робить їх особливо привабливими при частому намотуванні - змотуванні з лебідок. Найбільше застосування рукава FIBROFLEX знаходять у складі КШС для газопостачання водолазних дзвонів, у тому числі при глибоководних водолазних спусках.

Завдяки використанню синтетичних полімерних матеріалів кабель - шлангові зв'язки мають невелику вагу і зберігають гнучкість до температури - 40°С. Матеріали, з яких виготовлені КШС, не містять токсичних компонентів, що впливають на якість ДГС навіть при високих температурах. У воді більшість типів КШС мають невелику позитивну плавучість.