Утеплювачі Thinsulate

Останніми роками на зміну традиційній водолазній білизні приходять синтетичні утеплювачі на основі сучасних матеріалів. Найбільше поширення і популярність отримали утеплювачі на основі матеріалу Thinsulate.

Thinsulate Завдяки особливій мікроволокнистій структурі цей матеріал має унікальні теплоізолюючі властивості. Дуже важливою властивістю Thinsulate є його здатність відштовхувати воду, не міняючи своїх теплоізолюючих властивостей при попаданні води всередину гідрокомбінезона. У шкарпетках з Thinsulate можна ходити по мокрій палубі. В той же час Thinsulate добре пропускає пари вологи, що утворюється на тілі людини, т. е. "дихає", як натуральні матеріали. Thinsulate випускається двох видів: В200 і В400, які розрізняються завтовшки і, відповідно, теплоізолюючими властивостями. Із зовнішнього боку утеплювачі з Thinsulate мають нейлонове покриття, що полегшує надягання гідрокомбінезона; з внутрішньої сторони утеплювач дублюють гігієнічним матеріалом типу плюш.

Крім того, така конструкція утеплювача дозволяє захистити водолаза від дії холодного вітру на поверхні, чого не забезпечує вовняна білизна. Останнім часом разом з Thinsulate отримав поширення матеріал марки Polartec. Матеріал Polartec успадкував від тинсулейта "дихаючі" властивості і здатність відштовхувати воду. Polartec серії 300 має теплозахисні характеристики, порівнянні з Thinsulate В400, але при цьому набагато легше і тонше. Це досягається спеціальною технологією створення ворсу, що утворює на зовнішній поверхні тканини дуже щільну структуру. Водолазні утеплювачі з матеріалу Polartec мають антипилинговую обробку, що перешкоджає скачуванню ворсу і втраті теплоізолюючих властивостей в процесі використання. Також утеплювачі мають антибактеріальну обробку, що перешкоджає розмноженню мікробів, що знижує вірогідність появи неприємного запаху і роздратування на шкірі.

При використанні з гідрокомбінезонами будь-яких типів утеплювачі з матеріалу Polаrtec мають меншу позитивну плавучість у воді за рахунок меншої товщини матеріалу, що дозволяє використати меншу кількість вантажів для надання нульової плавучості. Утеплювачі з матеріалу Thinsulate і Polartec є прекрасною альтернативою традиційній водолазній вовняній білизні. Перевершуючи його за теплоізолюючими властивостями, вони мають істотно меншу вагу і об'єм. Надійність утеплювачів з Thinsulate і Polartec доведена багаторічним досвідом їх використання водолазами в найсуворіших умовах.